Турски државјанин со пенкало го преправал пасошот – уапсен на „Стар Дојран“

Од:

На 18.09.2023 во 3.50 часот на граничниот премин „Стар Дојран“, полициски службеници го лишиле од слобода Е.И.(56) од Република Турција, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека датумот на важност на неговата патна исправа бил преправан со пенкало.

Според МВР, тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Со косовски пасош во ЕУ без виза – Косово доби безвизен режим

А1он

ЕУ воведе дигитален здравствен пасош

Горан Наумовски

Кривична пријава за две лица за злоупотреба на службена положба

Горан Наумовски

Со македонски пасош може да се патува во 124 земји без визи

Од 11 април родно неутрална категорија во пасошите во САД

А1он

Патни исправи со скратена постапка и за дијаспората во Чикаго

Ана Ололовска