Тројца приведени за пожарот во Универзална сала

Од:

Тројца градежни работници се приведени во врска со пожарот во Универзална сала соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Во врска со пожарот, во ПС ОН Центар се приведени тројца градежни работници кои изведувале работни задачи во моментот на пожарот и тоа Б.Р. (50), З.Т. (60) и Б.И. (53). Се преземаат мерки за расчистување, се вели во соопштението од МВР.

Од полицијата уште соопштуваат за двете жени кои вдишале чад и се пренесени на Клиниката за токсикологија. Две жени пак се заглавивле во лифт откако ЕВН ја исклучи струјата во околината на Универзална. Ги извлекле припадници на интервентната полиција.

Би можело да ве интересира

Осумгодишно девојче со хеликоптер пренесено од Скопје во Истанбул за операција

Пејачот Амар Османи е жртвата во пукањето на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Полициска акција низ скопски локали: Деветмина приведени, пронајдена дрога

ВИДЕО: „Дивиот“ забавен парк кај „Борис Трајковски“ ќе биде отстранет

МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете