Трагедија во Тетово: Возач со „Голф“ прегази шестгодишно девојче на булевар

Од:

Шестгодишно девојче од Тетово го изгуби животот откако како пешак било удрено од возило околу 18 часот на булеварот „Видео Смилевски-Бато” во Тетово, информира Тетовската полиција.

Во девојчето на булеварот, познат и како улица „Индустриска“, на кој често се случуваат слични несреќи, удрил автомобил „Фолксваген Голф“ управуван од 30-годишeн жител на селото Фалише, соопшти полицијата.

-Од ударот девојчето добило тешки телесни повреди од кои по пренесувањето во Тетовската клиничка болница подлегнало. Возачот учесник во несреќата е обезбеден за понатамошната постапка, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Во тек е увид што го води јавен обвинител, а учествува и екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Уапсен сопственик на локал во кој полицијата затекнала Русинки и Украинки „на црно“

Катерина Павлова-Николовска

Жител на беровско Будинарци фингирал сопствено грабнување за да земе 10.000 евра од својот татко

Приведени три лица од гостиварско поради трговија со кокаин

Кочанчанец двапати во еден ден спречил инспектори да извршат контрола на градилиште

Жарко Настоски

Двајцата хоспитализирани пукале еден во друг, обвинителот утврдува одговорност за вчерашните инциденти

Кристијан Ландов

На пукањето пред Градска болница му претходел вооружен инцидент во скопско село

Габриела Димковиќ-Мишевска