Толпа нападнала струмички полицајци додека апселе криминалец, морале да пукаат во воздух

Од:

Струмички полицајци биле нападнати од страна на толпа на улицата „Бетовенова“ во градот вчеравечер, кога уапсиле 32-годишен криминалец баран за повеќе сторени кривични дела, кој требало да оди во притвор.

„Во доцните вечерни часови на 3 јануари на улицата „Бетовенова“ од припадници на струмичката полиција уапсен бил Ш.М.(32) од Струмица за повеќе сторени кривични дела и одредена мерка притвор. При преземање на мерките за негово приведување, повеќе лица ги нападнале полицајците со тврди предмети, при што од страна на полициските службеници биле испукани неколку предупредувачки куршуми во воздух,“ се вели во соопштението од МВР.

За напаѓачите ќе бидат преземени соодветни мерки, а Ш.М. бил спроведен до затворот во Скопје за издржување на казната, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Српски судија поништи гол во 93 минута, цела гостинска екипа сосе тренери го бркаше по теренот

Жарко Настоски

Бандити ограбиле обложувалница во Ченто, пукале, направиле сообраќајка и избегале

Жарко Настоски

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и три странски државјанки

Катерина Павлова-Николовска

Триесет дена домашен притвор за насилниците кои предизвикаа инцидент во „Трибека“

Искра Манојлоска

Тепачка во Влае: Им го попречиле патот и им го искршиле автомобилот

Искра Манојлоска

Обвинителството бара притвор за двајцата тепачи од инцидентот во Трибека

Искра Манојлоска