Тешко повредени двајца пешаци во Гостивар

Од:

Синоќа во 20.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на ул.„Мајор Чеде Филипоски“ во Гостивар, патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Е.(32) од с.Лакавица, удрило во пешакот Р.А.(58) од с.Здуње и во уште еден малолетен пешак.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетниот пешак, а со телесни повреди Р.А., констатирани во Ургентниот центар во Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Би можело да ве интересира

123 казни за прекршоци што ги прават пешаците

Детали за убиството во Гостивар: Пронајден е пиштол, се проверуваат снимките

Катерина Павлова-Николовска

Убиство во Гостивар, застрелан 28-годишник

142 санкции за прекршоци што ги прават пешаците

Горан Наумовски

Таравари предлага продолжување на зимскиот распуст за да се заштеди енергија

Малолетничка со автомобил удрила во виљушкар

Горан Наумовски