Тешко повредена жена откако ја прегазил автомобил на излезот од Кичево

Од:

Вчера околу 10.30 часот во ОВР Кичево е пријавено дека на магистралниот Кичево- Охрид, на излезот од градот во населба „Горица“, патничко возило марка БМВ со кичевски регистарски ознаки управувано од С.С. (51) удрило во постара жена со исти иницијал, информираат од МВР.

Портпаролот Стефан Димоски посочи дека во несреќата жената се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Кичево.

Увидна екипа на ОВР Кичево излегла на местото на настанот, а причините за несреќата и висината на материјалната штета допрва ќе се утврдуваат.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он

Прекршочни пријави за лажно повикување полиција – казни од 100 до 400 еврa

Ана Ололовска

Приведен крадец во Гостивар

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје барано со потерница

Ана Ололовска