Тешко повреден пешак во Велес

Од:

На 02.11.2022 во 10.20 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„8-ми Септември“ во Велес, патничко моторно возило „фиат“ со велешки регистерски ознаки, управувано од И.П.(47) од Велес, удрило во Б.Ј.(58) од Велес.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани од Општата болница во Велес.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

Ја ранил невенчаната сопруга, па се самоубил

Потврдена слободата на велешанката Пале, која го усмрти насилниот партнер додека ја давел

Кристијан Ландов

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Пронајдено е телото на жената што се фрли во Вардар

Основно училиште од Велес со двајца директори, еден назначен од министер, еден од градоначалник

Орце Костов

Тешко повреден пешак во Радовиш