Тешко повреден мотоциклист од Битола

Од:

Во 02.31 часот по полноќ во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од улицата „4 Ноември“, улицата „Карпош“ и улицата „Кичево“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од З.П.(41) од Битола и мотоцикл „хонда“ рез регистарски ознаки, управуван од И.Ф.(33) од Битола, извести МВР.

Како што додаваат од Министерството, во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

Би можело да ве интересира

Контроли во угостителски објекти: Се точи алкохол на малолетници, пронајдена марихуана

А1он

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он

20 санкционирани возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Тетово

Предраг Петровиќ

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични

Претрес во Волково, запленета дрога, приведен дилер

МВР: Приведен крадец од Скопје за издржување затворска казна