Тешко е повредена жена, ја нападна нејзиниот сопруг

Од:

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Ј.(28) од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ при семејно насилство.

– На 12.8.2023 во семејниот дом, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга. Тој ѝ нанел повреди – велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Маж од Кисела Вода си ја претепал сопругата

Кумановец ја истепал вонбрачната сопруга

Притвор за велешанец за насилство врз неговата мајка

Предраг Петровиќ

Истражување: 89 отсто од Русите би поддржале криминализација на семејното насилство

Маж во Косово почина по семејно насилство: Синот е осомничен дека го претепал

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница