Тешка сообраќајна несреќа во Струмица, повредени неколку лица

Од:

На 12.04.2024 во 16.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосницата од улиците „Климент Охридски“ и „Братство – Единство“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“, управувано од В.Б.(77) од Струмица и товарно возило „фиат“, управувано од К.Л.(45) од Струмица, двете со струмички регистарски ознаки, се вели во Билтенот на МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на товарното возило К.Л., а со телесни повреди се здобиле возачот В.Б. и сопатникот во патничкото возило Г.Б.(75), констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Би можело да ве интересира

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Верижен судир кај Долно Косоврасти, повредено лице пренесено во болницата „Свети Еразмо“

Се преврте автомобил на патот Штип-Кочани, двајца повредени

Катерина Ѓуровски

Чешкиот претседател имаше сообраќајка, пренесен е во болница

Тројца повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Неготино

Сообраќајка кај патарината Сопот, возилата се пренасочуваат низ Велес