Тешка сообраќајка во Скопје, двајца загинати

Од:

Доцна вечерва се случи тешка сообраќајка помеѓу две возила на Првомајска. Две млади лица настрадаа при директен судир на возилата.

Од тоа што може да се види возилата се распаднати и од нив речиси не е останато ништо.

Веднаш биле повикани екипи на брзата помош кои констатирале само смрт на две машки лица на млада возраст.

Следуваат повеќе информации…

Би можело да ве интересира

Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана

Кривична пријава за тетовец осомничен за девет тешки кражби

Татјана Ташкова

Нападнат претседател на месната заедница Шупли Камен и водостопански инспектор

Татјана Ташкова

Тешко повреден работник во угостителски објект во Сарај

Поднесена кривична против двајца кичевци за „незаконско влијаење врз сведоци“

Полициски службеници со предупредувачки куршуми се обиделе да сопрат возач

Татјана Ташкова