Теретана во Кисела Вода работела наспроти забраната, уапсени газдата и уште двајца

Од:

Полицијата денеска затвори нелегално отворена вежбалница во скопската населба Кисела Вода, откако во објектот биле затекнати сопственикот и уште две лица, кои се уапсени, соопшти МВР.

„Полициски службеници од СВР Скопје денеска (27.04.2021) ги лишија од слобода И.И., М.Н. и И.А.(сопственик) кои биле затекнати во теретана на ул. Емил Зола во Скопје и покрај забраната за работа на вакви објекти. Објектот е пломбиран од страна на инспектори од Државен пазарен инспекторат, а по насока на јавен обвинител лицата се приведени и протов нив ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави по чл. 206 од КЗ на РСМ,“ се вели во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

Билетите за гостувањето на Германија во Скопје се распродадени

А1он

НаТочак: Безбедноста да биде приоритет во креирање на сообраќајните политики

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он