Стружанец со комбе шверцувал 33 мигранти

Од:

Полицијата денеска во близина на бензинска пумпа на автопат А1, кај Гевгелија, го уапси И.М. (41) од Струга, кој со товарно возило „фиат дукато“ превезувал 33 мигранти.

„Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК Скопје и против возачот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Грк криумчарел мигранти во камион со 23 тона компот од праски

Кај гевгелиско Прдејци пронајдени седум лица мигранти, приведени двајца криумчари

Приведен 21-годишен криумчар, превезувал 13 мигранти од Сирија

Катерина Ѓуровски

Уапсени двајца млади штипјани кои превезуваа 23 мигранти од Сирија

(ВИДЕО) Комбе полно со мигранти бегајќи од полицијата пропадна во канал во Велес

Орце Костов

Приведени седуммина криумчари од Пакистан, пронајдени 70 мигранти