Средношколец ранет со нож, тројца му се нафрлиле во населбата Топанско Поле

Од:

17-годишен скопјанец вчеравечер за време на полициски час е ранет во тепачка што се случила во скопската населба Топанско Поле, откако според негово кажување, тројца го нападнале на булеварот „Македонско-косовска бригада“, соопшти МВР.

„На 28.04.2021 во 22.40 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен 17-годишник со убодна рана од остар предмет. Според неговиот исказ, околу 20.30 часот на ул.„Македонско-Косовска бригада“ бил физички нападнат од три лица кои со остар предмет му нанеле убодна рана,“ велат од МВР, додавајќи дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Во кумановско Табановце, пронајден мртов 20-годишен Сириец

Катерина Павлова-Николовска

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Ана Ололовска

Во Скопје приведено лице барано по централна потерница за истрага

Ана Ололовска

Четворица Кубанци протерани од државава поради илегално преминување границата

Ана Ололовска

Приведено лице за издржување затворска казна

Ана Ололовска