Среде бел ден со пиштоли ограбена менувачница во Тафталиџе

Од:

Вооружен грабеж се случи попладнево во скопската населба Тафталиџе 2.

Две лица со употреба на оружје зеле пари од менувачница која се наоѓа веднаш зад студентскиот дом „Гоце Делчев“. Според информациите тие влегле во менувачницата вооружени и откако на вработената ѝ се заканиле дека ќе пукаат во неа ја натерале да им ги даде парите.

Од МВР за „А1он“ го потврдуваат случајот.

“Околу 13.50 часот во СВР Скопје е пријавено дека во менувачница на подрачје на општина Карпош две лица со закана со оружје од вработената одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, велат од МВР.

Се уште нема точни информации колкава сума на пари одзеле крадците. Веднаш на терен излегла полицијата и се превземаат мерки за расчистување на случајот. Жената која работела во менувачницата не е повредена.

Би можело да ве интересира

Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена е голема сума на пари

Александар Тодески

Жена потпомогната од полицаец си го ограбила сопругот, му украле 40.000 евра

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Како од хорор филм: Маж преправен во морничав кловн изврши вооружен грабеж

Предраг Петровиќ

Тројца разбојници ограбиле куќа Скопје, со нож му се заканувале на сопственикот

(ВИДЕО) Уапсени Срби кои ограбиле златарници и хотел во Милано

30 дена притвор за двајца разбојници кои ограбија обложувалница