Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Од:

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ.

Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за резултатите од лидерската средба што попладнево се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

На лидерската средба во вилата „Водно“ беше договорно предвремените парламентарни избори да се одржат на 12 април 2020 година и беше искажан јасен државен консензус дека лидерите на релевантните партии стојат зад идејата Република Северна Македонија што е можно поскоро да ги почне преговорите за членство во ЕУ и што е можно поскоро да ги заврши преговорите и да стане полноправна членка на Унијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: Чулев и Мицкоски се неспособни, ВМРО-ДПМНЕ го поткопува системот и го загрозува здравјето

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шахпаска: Комисијата за заразни болести е составена од професионалци, одлуките се врз основа на темелна анализа

Ана Ололовска

СДСМ: Единствен начин да се справиме со коронавирусот е доследно почитување на мерките пропишани од здравствените институции

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски е неодговорен, се обидува да ја држи земјата во неизвесност

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Петров: Започна аплицирањето за мерката 14.500 денари за исплата на плати за мај, за април ја искористиле 19.350 компании

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Калеска -Ванчева: Македонското здравство има капацитет и успешно се справува со коронавирусот

Ана Ололовска