Србинка ограбила маркет во Куманово

Од:

На 5.9.2022 околу 15.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода Д.А.(34) од Република Србија.

Таа се сомничи дека во текот на денот извршила кражба во маркет на улица „Иво Лола Рибар“ во Куманово.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Македонец украл четири автомобили за една ноќ на Брач

А1он

Приведена млада кумановка поради кражба

Кражба или саботажа: Арамии украле кабел од влечен мотор од локомотива

Кумановец и малолетна скопјанка сакале да украдат автомобил

Уапсен крадец од Прилеп, одземеното вратено на сопствениците

Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска