Сопругата на Јанакиески: Политиката нема да се исчисти ако се изживуваш врз Миле

Од:

Сопругата на Миле Јанакиески, Сања се огласи на својот Фејсбук профил и напиша дека ова што му се случува на нејзното семејство не е правда.

„Не се разбирам во политика. Не сум ја следела ниту ја сакам. Но политиката нема да се исчисти ако се изживуваш со Миле. Колку и трагикомично да звучи ова. Секој знае за себе. Јас знам за Миле. И знам дека ова е неправда. Дека не е во ред. Има уште многу да се кажува за Миле. Многу повеќе од тоа дека нешто му текнало“, напиша сопругата на поранешниот министер за транспорт и врски.

Инаку Јанакиески иако беше во домашен притвор, беше приведен во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари.

Тој веќе една недела штрајкува со глад.

Би можело да ве интересира

Миланов по пет часа чекање за “Титаник”: Во холот имаше двајца со температура, сите сме под ризик

Кристијан Ландов

Јанакиески ќе бара да биде дел од листата на оштетени во предметот за прислушкувањето, во кој обвинети се Мијалков и Јанкулоска

Кристијан Ландов

Николоски договара сообраќајка со Јанакиески: Има два авиони Шиптари, трактор да се испреврти нешто

Ландов

И натаму се објавуваат „бомби“, Јанушев и Јанакиески договарале исклучување на лифтови и струја: Нека ги е*ат брат

А1он

Јанушев и Јанакиески договараат летови од Италија и Швајцарија „за нашите“: На „Бетон“ пушти му го тоа да плати

Кристијан Ландов

Партиски списоци во Телеком и закани од Јанушев: Tаа Даниела и тој Ратко, жими се, утре ќе ги убијам

Кристијан Ландов