Сончево со умерена облачност

Од:

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со слаб ветер од зпаден и југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од 14 до 24 степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од западен и југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Под влијание на влажен и постуден бран в понеделник во вечерните и ноќните часови ќе настапи значителна промена на времето. Ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег и ќе дува умерен до засилен северен ветер. Врнежите ќе продолжат и во вторник, а температурите ќе бидат во значително опаѓање.

Би можело да ве интересира

Облачно со сончеви периоди и слаб дожд

А1он

Во делови од Македонија десет години не паднало олку дожд на почетокот на август

Жарко Настоски

Променливо облачно време со сончеви периоди, попладне грмежи

А1он

УХМР: Дождот може да предизвика слевање на вода низ градските улици

Ландов

УХМР: Најмногу дожд паднал во Демир Капија и Охрид

Жарко Настоски

УХМР: Внимателно движење околу помалите реки, можни се порои

Жарко Настоски