Со автомобил удрил малолетен велосипедист и избегал

Од:

Малолетен велосипедист е тешко повреден откако во него удрил автомобил, а возачот избегал.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 18.45 часот на бул.„Гоце Делчев“ кога патничко возило удрило во велосипед управуван од малолетник од Прилеп и избегал.

Малолетникот со тешки телесни повреди бил пренесен во Градска болница Прилеп.

„Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп и се работи на расчистување на случајот“, се вели во инфромацијата од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Приведено лице во Драчево, барано со централна потерница

Ана Ололовска

Четири дена нема да се издаваат никакви лични документи, МВР се сели на нов систем

Жарко Настоски

Групна ноќна тепачка на паркинг во Куманово

Жарко Настоски

МВР со детали за сообраќајката во која загинаа две лица

Ана Ололовска

Две лица загинаа на новиот експресен пат Штип-Крупиште, по судир на возила со битолски и велешки таблици

Ландов

За шест часа, 66 возачи се казнети на автопатот Скопје-Велес и скопска обиколница поради брзо возење

Ландов