Слаб снег на Деве Баир и Попова Шапка

Од:

Слаб снег провејува на граничниот премин Деве Баир и на Попова Шапка, додека во западниот дел на земјата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Од ЈП „Македонија пат“ соопштија дека во останатите делови од Републиката коловозите се претежно суви.

На одредени патни правци што поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Би можело да ве интересира

Бектеши: За Попова Шапка седум опции понудија консултантите, предлагаат и изградба на гондола од Тетово

Ана Ололовска

Иницијатива „Да ја спасиме Попова Шапка“: Се уништува шумата за да се градат нови објекти на Шара

Ана Ололовска

БиХ: Снег падна во повеќе општини во Босанска Краина и Чемерно

Словенија под снег, задолжителна е зимска опрема

Татјана Ташкова

Среде пролет, на Брач падна снег

Од пладне облачно со дожд и снег