Скопјанка била истепана од сопругот, свекрвата и золвата

Од:

МВР извести дека денеска во СВР Скопје, 38 – годишна жена пријавила дека на вчера околу 19.30 часот во домот на подрачјето на Чаир била физички нападната од нејзиниот сопруг А.И.(46), свекрвата С.И.(71) и золвата А.И.(43), сите од Скопје.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Скопје си ја истепал мајката

24-годишен скопјанец ја истепал невенчаната сопруга

Maж си ја истепал сопругата на Бит Пазар

Ќерка ја истепала мајка си на работно место во Тетово

Жител на Струшко нападнат од поранешната сопруга

Го нападнал својот татко, искршил врата и автомобил, па завршил во болница