Скопјанец затекнал крадец во неговиот дом, на крадецот му испаднал дел од украдените предмети

Од:

Скопјанец затекнал крадец како му краде од станот.

dobivaj vesti na viber

– На 19.7.2022 во 13 часот во СВР Скопје, Н.К.(62) од Скопје пријавил дека во неговиот стан на подрачјето на Аеродром, чија врата била отворена со подесен алат, затекнал едно лице кое физички го нападнало и побегнало, при што му испаднале повеќе парчиња накит и други лични предмети кои ги одзел од станот, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Остатоци од човечки скелет завиткани во крпа пронајдени покрај пруга во Ѓорче Петров

А1он

Се запали автомобил паркиран во гаража во Скопје

А1он

Акциска контрола во угостителски објекти, констатирано точење на алкохол на малолетници и други неправилности

Ана Ололовска

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска