Силно невреме во Скопје, откорнати дрвја, поплавени улици

Од:

Невреме, проследено со обилни врнежи од дожд, силен ветар и грмежи, попладнево го зафати Скопје.

dobivaj vesti na viber

Голем дел од улиците како што пишуваат граѓаните на социјалните мрежи се под вода, а некои не се достапни за сообраќај.

Како последица на силниот ветар, во Чаир биле забележани неколку откорнати дрвја и искршени гранки.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Силно невреме го погоди Белград, во некои делови од градот предизвикани поплави

А1он

(ВИДЕО) Големо невреме во Србија: Поплавени улици и низа сообраќајни несреќи поради слаба видливост

А1он

(ВИДЕО) Жители на покриви и на дрвја бараат спас од поплавите во Италија, паркирани возила стуткани едно врз друго

А1он

Разорното невреме ја опустоши Хрватска: Дрво падна врз девојче, итно и била извршена операција

А1он

Комисија од Центар ги запишува покривите што летаа во невремето и поплавените простории

Делови од Пакистан како мориња, постои и закана од појава на заразни болести

А1он