Штипски тинејџер со нож нападнал и ограбил 84-годишен дедо

Од:

СВР Штип поднесе известување против 16-годишен малолетник од Штип поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, соопшти полицијата.

„На 21 јуни годинава, околу 01:30 часот, на улицата ‘Али Асанов’ во градот, тинејџерот влегол во дворот на Н.К.(84), физички го нападнал и со остар предмет му се заканувал, по што му одзел два мобилни телефони,“ се додава во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

Земјоделец загина откако му се превртел тракторот

А1он

Жена се обидела преку пакет со храна да прошверцува дрога во штипскиот затвор

А1он

Скопското обвинителство отвори истрага за дилер од Штип

Штипјанец под истрага за илегална трговија со метадон во Скопје

А1он

Дилери од Штип приведени во Чаир

А1он

Потпишан меморандум за соработка меѓу штипскиот и вараждинскиот театар

А1он