Шилегов: Реконструкцијата на булеварот кај Судска палата ќе биде готова за десет дена

Од:

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, најави дека реконструкцијата на булеварот „Крсте Мисирков“ ќе биде готова за десет дена.

Булеварот се реконструира на потегот на потегот од зградата на МАНУ до крстосницата кај Мавровка, во должина од 550 метри.

Би можело да ве интересира

СДСМ Скопје контра Арсовска: Ние инвестираме во иднината на младите, а не во луксузни канцеларии како тие во Белaта палата на ВМРО-ДПМНЕ

А1он

Шилегов: Нема да има кафуле на падините на Водно

А1он

(ВИДЕО) Шилегов од Есенинова: Изградбата на улици и мостови кои поврзуваат не смее да запре

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје станува европска метропола каде луѓето се важни

А1он

Град Скопје доделува парична помош на семејствата на настраданите во пожарот во Тетово

(ВИДЕО) Шилегов од Чаир: Скопје е град за сите, рамномерно ги развиваме сите скопски општини

Ана Ололовска