Шест лица повредени по екплозија на плинска боца во липковско Матејче

Од:

Шест лица се повредени од експлозија од плинска боца што се случила вчера во викендица во село Матејче општина Липково, информираа денеска од МВР.

dobivaj vesti na viber

Повредените се на возраст од 27 до 44 години. Лекарите од кумановската општа болница, вчера во 21: 45 пријавиле во СВР Куманово дека кај нив биле донесени шест лица С.С.(34), В.И. (31), Н.Н. (31), З.С.(27), М.Н.(44) и Б.Ш.(36), кои се здобиле со тешки телесни повреди како резултат на експлозија на плинска боца во приватен објект, викендичка во село Матејче на место викано „Матејачки колиби“.

– Повредените имаа изгореници на лице и раце, и биле пренесени за Скопје во градската болница и на пластична, изјави директорката на општа болница Куманово, Снежана Захариева.

Според МВР, тие биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Известен е јавен обвинител и извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци, одземените пари вратени на сопственичката

Ана Ололовска

ВИДЕО: Претрес во Скопје, пронајдени пиштол и муниција

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, осуден на 15 години казна затвор

Ана Ололовска

ЗНМ: Полиција или цензори – скандалозно избришан видео запис на тв21

Приведени две лица од Делчево за „перење пари“

Ана Ололовска

Вооружени лица нападнаа чувар и запалија неколку банкомати, блокирана и Македонско-косовска бригада во Чаир

Маја Илиевска-Пачемска