Семејно насилство во Карпош: Татко ја истепал ќерката, случајот го пријавила мајката

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека човек ја истепал својата малолетна ќерка во семејниот дом во Карпош.

dobivaj vesti na viber

„На 29.09.2021 во 00.00 часот во СВР Скопје, С.Ј.(39) од Скопје пријавила дека на 28.09.2021 околу 15.30 часот во семејниот дом на подрачјето на Карпош нејзината малолетна ќерка, по претходно недоразбирање, била физички нападната од нејзиниот татко И.Ј. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

70-годишен тетовец ја нападнал две години помладата сопруга

Горан Наумовски

Жена од скопско Волково била претепана од сопругот

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска