Се затвораат сите пазари во Струмица

Од:

Сите пазари на мало и големо од сабота ќе бидат затворени, информираат од ЈПКД „Комуналец“ кое стопанисува со нив.

– Ги известуваме сите граѓани дека од сабота, 28 март, сите пазари за прехранбени и земјоделски производи на отворено, вклучително Кванташкиот и Сточниот пазар, се затвораат за работа. Се молат сите граѓани да ги следат наредбите на Владата и да го почитуваат полицискиот час, стои во информацијата на струмичкото комунално претријатие.

Пазарот во ГТЦ „Глобал“ е затворен откако беше објавена мерката на Владата за затворање на трговските центри и молови, а до утре ќе работат пазарите „Чешел“ и „Кантон“.

Би можело да ве интересира

Нов полициски час од четврток до понеделник за Скопје, Штип, Куманово, Тетово

А1он

Граѓаните при влез во Македонија ќе мораат да приложат PCR тест доколку не сакаат да бидат спроведени во државен карантин

А1он

Поповите против карантин за Задушница: Заболените се од ифтарите кои се одржуваа на затворено, гробиштата се на отворен простор

Габриела Димковиќ-Мишевска

Затворена уште една текстилна компанија во Штип, вкупно седум конфекции

Ана Ололовска

Османи бара вработување на „ковид координатор“ во приватните компании и државните институции

Кристијан Ландов

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

Ана Ололовска