Се запали бугарски камион на патот од Крива Паланка кон Деве Баир

Од:

Вчера во 19:05 часот било пријавено дека на магистралниот пат во правец од Крива Паланка кон Граничниот премин „Деве Баир“, кај место викано „Долна маала“-сeло Узем, во движење се запалило товарно моторно возило „даф“ со бугарски национални ознаки, управувано од 56 годишен државјанин на Бугарија.

Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Крива Паланка. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка

Би можело да ве интересира

Безживотното тело најдено вчера е на Сириец кој имал фалсификувани шпански документи

Ана Ололовска

Скопјанец повреден со остар предмет од неговиот син

Драган Поповски

Со автоматско оружје пукано кај казино „Вегас“ на Качанички пат, убиени две лица

Кристијан Ландов

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип по што го напуштил местото

Драган Поповски

Нелегален превозник нападнал инспектор на граничниот премин Делчево

Драган Поповски

Опожарено патничко возило „Форд ескорд“ во Визбегово

А1он