Се истепаa двајца скопјани, па заедно завршија во болница

Од:

Ноќеска во 1.16 часот СВР Скопје е пријавено дека пред Поликлиника Чаир од екипа итна медицинска помош биле затекнати повредени со остар и тврд предмет Б.П. и А.Л.(21) од Скопје кои, според пријавеното, по претходна меѓусебна расправија физички се пресметале.

„Лицата се пренесени во Градската општа болница „8 Септември“ и Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, а подоцна А.Л. бил лишен од слобода. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

22-годишно момче од Скопје е претепано поради паричен

Во Врање по масовна тепачка ранети се тројца насилници

Горан Наумовски

ВИДЕО: Тепачка сред улица со палки по обид за непрописно вклучување

ВИДЕО: „Црн петок“-тепачка во продавница поради една јакна

Предраг Петровиќ

Момче од Италија е истепано и повредено во Скопје

(ВИДЕО) Ги натепале во 19:30 часот, пријавиле после полноќ: Детали за тепачката во Куманово

Александар Тодески