СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и на Илинден не успеа да се надмине себеси

Од:

ВМРО-ДПМНЕ и на Илинден не успеа да се надмине себеси. Не се откажа од црните пропаганди, од туркањето на граѓаните кон поделби и од зпоупотреба на државните функции и ресурси.

dobivaj vesti na viber

Ѓорѓе Иванов е последниот кој може да зборува за единство, дијалог, компромис и политичка стабилност. Тоа е човекот којшто помилуваше криминалци и со тоа предизвика масовни демонстрации низ улиците на Републиката. Тоа е човекот кој ја којфронтира Македонија со западните демократски вредности.

Трајко Вељаноски во денешниот свој говор уште еднаш најбезбобразно ја урниса позицијата Претседател на Собранието. Наместо да се посвети на вредностите на македонската државнотворност и на македонската република, тој се одлучи преу црнила и патетики да ги напаѓа граѓаните и политичарите кои не мислат како него.

Неговите колеги од мафијашката дружина во исто време се обидоа да сеат поделби и на Мечкин Камен.

Порачуваме – Илинден не е за поделби!

Нема поголемо предавство од тоа да ги делиш сопствените граѓани!

Нам, на граѓаните ни е доста од вашите поделби!

Сакале вие или не, во секој граѓанин на Македонија има по еден партизан и по еден комита!

Сакале или не, после дождот сонце доаѓа!

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Шкријељ: Грижа за пензионерите во време на криза, 10% покачени пензии само оваа година

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Марковска: Одговорност на СДСМ во време на криза, обезбедена храна, енергенси и парно за зимата, само Мицкоски блокира

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Марковска: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски е по тендри и провизии, локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ удри по џебот на граѓаните

Ана Ололовска

СДСМ: За пристојна старост и во време на криза, зголемени пензии за 10 отсто година

Ана Ололовска

СДСМ: Граѓаните го видоа концептот на Мицкоски, тендери и провизии, ако е искрен нека ја прекине блокадата во Собранието

Ана Ололовска