СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, затоа Мицкоски молчи за тендерот од 136 милиони евра

Од:

Христијан Мицкоски упорно молчи за неговата улога во спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителна станица во Скопје велат од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

– Дури и неговата градоначалничка Данела Арсовска јавно кажа дека Мицкоски знаел детали од тендерот кој не би смеел да ги знае, но Мицкоски се уште молчи. Тендери, влијанија и бизнис интереси, тоа му е единствено важно на шпицниот градоначалник Мицкоски. Уште еднаш се потврдува дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија која нема намера да работи за граѓаните туку само да ги краде нивните пари се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

Ковачевски до Мицкоски: Дали на домашни и странски политичари им велиш дајте ми власт и ќе го сменам Уставот?

Ана Ололовска

Ковачевски: Очекувам намалување на цените на основните производи за 10%

Ана Ололовска

Богоев: СДСМ инвестира во рамномерниот развој и се грижи за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ е симбол за неработење

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николова: Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ бараат средства за изградба на веќе изградено училиште во Аеродром

(ВИДЕО) Шутаров: ЈСП ќе набавува гориво по 118 денари за литар каде ќе завршува разликата?

Горан Наумовски

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ предизвика катастрофа во Скопје, градот нема јавен превоз