СДСМ: Сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ потонаа, толку ниско паднаа што немаат образ ниту да се извинат

Од:

Од СДМС преку соопштение реагираат на прес-конференција на Драган Ковачки од ВМРО ДПМНЕ.

„Сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ потонаа, толку ниско паднаа што немаат образ ниту да се извинат

Денеска сите тешки лаги кои што ВМРО-ДПМНЕ ги пласираше потонаа. Потона уште еден Титаник на ВМРО-ДПМНЕ.

Заедно со нивниот коалициски проруски партнер Левица, гушнати во деструкцијата и желбата да и наштетат на сопствената држава и на сопствениот народ.

Со денови Христијан Мицкоски, Димитар Апасиев и бројни функционери на ВМРО-ДПМНЕ и Левица ширеа лаги дека државата ќе се бугаризира, дека јазикот и идентитетот се распродадени, смислено и тенденциозно создаваа хистерија во јавноста за да нанесат штета на државните позиции.

Сите тие смислени лаги за нанесување штета на државата потонаа.

Толку ниско се паднати Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ што немаат образ ниту да се извинат.

Затоа се опозицијата и ќе останат уште долго во опозиција.

Претседателот на СДСМ и на Владата, Димитар Ковачевски покажа државништво, покажа како се брани национален и државен интерес, како се штити националното достоинство на македонскиот народ“, велат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Спасов кој преку Рејтинг од СДС извади еден милион евра тендери, и фотоцентрала за струја, сега ќе ги дозакопа во опозиција

СДСМ: Поминаа ден-два, пожарите не се под контрола, а лопатарот Мицкоски и министрите се шетаат

СДСМ: Село гори баба се чешла, лопатарот Мицкоски се шета додека државата е во пламен

СДСМ: Монти пајтон е кадровската политика на Мицкоски, граѓаните се смеат по социјалните мрежи

СДСМ: Ново пукање во Чаир, улиците станаа небезбедни за граѓаните со ВМРО-ДПМНЕ

Горан Наумовски

СДСМ: Скандалот „фамилијарни патувања“ се проширува, дали и сопругата на Муцунски патувала за Вашингтон?

Горан Наумовски