СДСМ: Сиљановска покажа незнаење и не понуди ништо освен одбрана на криминалци

Од:

„Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска е поддржана од осудени криминалци, како Игор Југ, правосилно осуден за терористичко загрозување на безбедноста и уставниот поредокот, како и Никола Груевски осуден криминалец во бегство.

Тоа е причината зошто Сиљановска не го осуди насилството од 27 април, затоа молчеше и не го осуди криминалниот режим на Никола Груевски.

Сиљановска покажа незнаење од клучните области за безбедноста и армијата, не понуди ништо пред граѓаните освен одбрана на криминалот на режимот.

Граѓаните силно ќе го поразат концептот на Мицкоски за враќање назад, чиј застапник е Сиљановска и нема да дозволат на чело на државата да дојде некој зад кого стојат насилници и криминалци.

На 21 април, во недела, масовно ќе го поддржат концептот предводен од Стево Пендаровски што води напред и обезбедува правда, сигурност и иднина за сите“, се вели во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Земјоделците конечно имаат придобивки , а не зијан како во времето на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ глуми лажна загриженост за здравствениот систем

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски да признае дали се гледал со Груевски во Будимпешта?

Татјана Ташкова

СДСМ: Нови четири градинки со капацитет да згрижат 552 деца

СДСМ: Зголемен е повратот на ДДВ кон стопанството

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се лицемерни и немаат право да зборуваат за дискриминација