СДСМ: Сиљановска по стапките на Груевски, побегна од дебата

Од:

По стапките на Никола Груевски тргна и Сиљановска, велат од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

“Гордана Сиљановска денеска побегна од новинарите, побегна од граѓаните, од јавноста. Што подалеку бега Сиљановска од граѓаните за кои самата рече дека не ги познава.

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска, не ги почитува граѓаните, не ги почитува медиумите и не ги почитува новинарите.
Од што сакаше да побегне Сиљановска?”, прашува СДСМ.

“Од тоа што е во друштво со осудени за изборни измами? Од тоа што се потврди дека е неискрена и нечесна кон граѓаните? Како тргнала Сиљановска ќе избега во Будимпешта.

Сиљановска треба да знае дека од вистината не може да побегне. Со вакво однесување Сиљановска потврдува дека не е достојна за функцијата за којашто се кандидира.”, заклучи СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Богоев: Мицкоски да ја прекине блокадата на Скопје, неговите кадри да најдат решение за хаосот што го создадоа

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски стои зад блокадите и хаосот во Скопје, дрско ги малтретира скопјани

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шутаров: ВМРО -ДПМНЕ, Мицкоски и Арсовска создадоа хаос во главниот град

Каевски: Во 2023 ќе има зголемување на минималната плата

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Левица стана опасна десница, а Мицкоски во целосно заложништво на Апасиев

Катерина Павлова-Николовска

Лукаревска: СДСМ се грижи за граѓаните и ги поддржува компаниите, обезбедуваме економска сигурност и стабилност