СДСМ: Се обединуваме со граѓаните и сите демократски и прогресивни групи

Од:

Само со обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, може да продолжи развојот и напредокот на општините. Овие избори се од исклучителна важност, бидејќи нивниот исход ја одредува иднината, ќе одреди дали општините и државата ќе продолжат напред кон развојот, или ќе се вратат назад во изолација и режим порачуваат преку соопштение од СДСМ.

– Владата покажа дека може да води напред само ако и општините туркаат напред.Како одговорна и домаќинска партија покажавме дека економскиот раст е можен ако и општините инвестираат во реални капитални проекти, наместо во барокни фасади, жални врби и споменици. Власта предводена од СДСМ може да се грижи за потребите на секој еден граѓанин ако тоа го прават и општините, а не да крадат пари од општинскиот буџет за училишен превоз како што тоа беше случај во Битола.СДСМ постојано покажува и докажува дека работи единствено со и за граѓаните, бидејќи знаеме дека без граѓаните ниту една партија не е ништо и затоа ќе продолжиме да работиме заедно со граѓаните и исклучиво во нивен интерес, стои во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

Димитриевски: Не сакам да се мешам во внатрепартиските избори на СДСМ

Ана Ололовска

Деспотовски: Јавните функционери ќе бидат одговорни кон граѓаните и членството, а не кон лидерот на СДСМ

Ана Ололовска

СДСМ: Со Оперативниот план обезбедени дополнителни 4,6 милиони евра за нови 1.216 вработувања

Ана Ололовска

Ковачевски: Фер внатрепартиски систем каде сите напредуваат согласно придонесот

А1он

Деспотовски ги кани Ковачевски и Ременски, заедно да ги презентираат програмите за лидер на СДСМ и да одговараат на прашања

А1он

Груби: За нас е прифатлив секој мандатар кој ќе го предложи СДСМ, се надеваме на соработка со Алтернатива и на локално ниво

Ана Ололовска