СДСМ: Очигледен е стравот од неуспех кај ВМРО-ДПМНЕ од предвремени брзи избори

Од:

„Најцрните страници од македонската историја се напишани токму од ВМРО-ДПМНЕ. Нивното 11 годишно владеење, остави огромни последици и врз државата и врз граѓаните.

Изолирана држава скарана со соседите ,економија во пад, осиромашување на граѓаните, а друга страна грабање од граѓаните и лично богатење .

Тоа е сликата која ја остави ВМРО-ДПМНЕ зад себе. За само две години СДСМ преку политиките кои ги води, реши повеќедецениски спор, гради пријателски односи со сите соседи, економијата не само што ја стабилизира туку и таа денес е во раст, со бројни мерки го подигна животниот стандард и го врати достоинството на граѓаните.

Граѓаните ги препознаа заложбите на СДСМ, затоа и тогаш и дадоа силна подршка и тоа ќе го направат повторно.

Очигледен е стравот кај ВМРО-ДПМНЕ, очигледно е колку се уплашени од предвремени брзи избори.

Втор ден не смеат да гукнат за брзи избори. Но, едно е јасно нема враќање на блокадите и деструкцијата на штета на државата и граѓаните.

Нашата држава тргна напред и ќе продолжи кон патот на евроинтеграцијата , затоа што тоа е местото кое го заслужува. Тоа е иднината која и претстои“, се вели во реакцијата на СДСМ, на изјавата на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: Чулев и Мицкоски се неспособни, ВМРО-ДПМНЕ го поткопува системот и го загрозува здравјето

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Василевска: НВО во коруптивната мрежа на СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Илиевски: Ситуацијата со коронавирусот е алармантна, а СДСМ станува носител на Ковид-19

Ана Ололовска

Милошоски: Во следните три недели државата сите ресурси да ги насочи кон справување со Ковид-19, па потоа да се зборува за датум за избори

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шахпаска: Комисијата за заразни болести е составена од професионалци, одлуките се врз основа на темелна анализа

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Милошоски: Изјавите на обвинетите се основано сомнение за соучество на Заев во „Рекет“

Ана Ололовска