СДСМ: Очајнички чекори на ВМРО-ДПМНЕ пред извесниот пораз што им следува во Град Скопје и Карпош

Од:

Од СДСМ реагираат на денешната прес конференција на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

„Соочено со извесниот пораз што им претстои како во Град Скопје така и во Карпош, безидејното ВМРО-ДПМНЕ презема очајнички потези со цел да го ублажи поразот колку што може.

Откако со денови ја манипулираа јавноста со лажни вести и конструкции за наводни скандали за реконструкција на водоводна мрежи, денес од ВМРО-ДПМНЕ поднесуваат неосновани кривични пријави како очајнички чекор за ублажување на поразот.

Реконструкцијата на водоводна и канализациска мрежа на улица „Варшавска“ е спроведена согласно законските прописи и градежните стандарди и нормативи, а градежни активности од посочената фирма не се започнати без претходно склучен посебен договор.

Но тоа сепак не го спречува ВМРО-ДПМНЕ да објавува фабрикувани, нецелосни и непотпишани документи кои не се однесуваат на предметната јавна набавка.

Конструкции, лажни вести и дезинформации се сè што нуди ВМРО-ДПМНЕ. Со таква понуда можат да очекуваат единствено на пораз како во Град Скопје така и во најголем дел од општините“, велат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Каевски: Постојано инвестираме во одбраната, денеска имаме силна и угледна Армија која е дел од НАТО

Ана Ололовска

СДСМ: На следните парламентарни избори Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поразени

Горан Наумовски

СДСМ: Домашното производство на електрична енергија е зголемено

ВМРО-ДПМНЕ: Кандидатот на СДСМ од Маврово и Ростуше сомнително исплаќал народни пари

(ВИДЕО) Калеска – Ванчева: Донесени мерки за заштеда на струја, домашното производство зголемено за 15 отсто

СДСМ: Го штитиме македонскиот идентитет, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за бугаризација