СДСМ: Мицкоски се заплетка во сопствените леги, ниту има притисоци ниту има распуштање на Собранието

Од:

Исплашен за својата фотелја во Белиот дворец, Мицкоски се заплетка во сопствените лаги. Затоа денес, на голем православен празник мора да пласира нови реагираат од СДСМ на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за притисоци кон пратеници од структури на СДСМ и на ДУИ.

– На почеток на оваа година, токму на Божиќ, Мицкоски изјави дека на крај на јануари ќе собере 61 пратеник и ќе се случи распуштање на Собранието. Еве, дојде крај на јануари нема ништо од неговите најави, нема распуштање на Собрание, Мицкоски го излажа народот. Затоа кога очигледно нема ни близу 61 пратеник за распуштање на Собранието, Мицкоски мора да пласира нови лаги, за наводни притисоци врз пратеници. Не доликува на било кого, најмалку на политичар, верските празници да ги третира како мека за лажење на народот. Ниту има, ниту ќе има распуштање на Собранието, ниту пак има притисоци врз пратеници се вели во реакцијата од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костовски: Со СДСМ, за само неколку години од заробена држава станавме земја фактор на стабилност во регионот

Ана Ололовска

СДСМ: Со Ковачевски земјава стана фактор на стабилност на Балканот

Ана Ололовска

Петрушевски: Искусни медицински сестри од болницата во Куманово набркани на улица за на нивно место да се вработат кадри на ДУИ

Катерина Павлова-Николовска

Кузеска: Со СДСМ неколку пати поголеми плати и пензии од времето на ВМРО-ДПМНЕ

Каевски: Платите и пензиите растат, цените на основните продукти паѓаат

Мицкоски: Уставни измени во овој пратенички состав нема да има

Катерина Павлова-Николовска