СДСМ: Мицкоски отиде кај менторот Груевски да му ги одобри листите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Извршителот Мицкоски отиде на нови консултации кај својот ментор во Будимпешта Никола Груевски, да му ги одобри листите за пратеници.

Извршителот Мицкоски не смее да понуди ништо , тој само ги извршува наредбите на неговиот шеф, Никола Груевски. Дури ниту листите за кандидати за пратеници не смее да ги подготви без Груевски.

Листите за кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ се подготвуваат во Будимпешта директно од криминалецот Груевски, Мицкоски само треба да ги донесе.

Е на таков извршител е сведен Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ и понатаму ја води Груевски, човекот којшто од Република Северна Македонија направи заробена држава, кој прислушуваше над 20 илјади граѓани, кој го зароби судството, монтираше судски процеси и нарачуваше пресуди.

Извршителот Мицкоски е само негова продолжена рака и има задачи да ги продолжува политиките на Груевски и да инсталира негови луѓе во Собранието на Република Северна Македонија.

Граѓаните ја гледаат разликата помеѓу одговорните политики на СДСМ и претседателот Заев што носат напредок, економски развој и интеграција и деструктивното делување на Мицкоски кој го брани криминалот, изолацијата и обновата на режимот, се вели во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Колева: Почитувањето на мерките дава резултат, следува процес на вакцинација против коронавирусот

Ана Ололовска

СДСМ: Во тек е постапка за ажурирање и активна регистрација на членството

Ана Ололовска

Николовски: Започнува постапката за ажурирање и активна регистрација на членството, кое ќе бира претседател на СДСМ

Жарко Настоски

Секуловиќ нема информации дали се разменети сите информации на двете МВР за бегството на Груевски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Талески: Инвестираме во унапредување на условите за работа во МВР

Ана Ололовска

СДСМ: Пописот е важна статистичка операција, повикот за бојкот е повик за кршење на законите

Ана Ололовска