СДСМ: Мицкоски не успеа да го заштити криминалот на режимот, правдата е тука, законите важат за сите подеднакво

Од:

„Белиот дворец е во паника по донесената пресуда за предметот „Тврдина-Таргет“, бидејќи Мицкоски не успеа да го спаси и заштити криминалот на режимот.

Правдата е тука, законите важат за сите подеднакво, Мицкоски е поразен и од правдата и од граѓаните.

Јасно е дека спрегата Мериот-Белата палата се уште раководи со ВМРО-ДПМНЕ.

Затоа изминатите недели Христијан Мицкоски, Александар Николоски, Влатко Ѓорчев и други високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ често биле во хотелот Мериот“, велат СДСМ.

„Граѓаните нека ценат зошто партиски настани на ВМРО-ДПМНЕ се организираат токму во Мериот и дали тоа можеби е поради долгот на Мицкоски кон Сашо Мијалков кој заедно со Груевски го стави на чело на ВМРО-ДПМНЕ?

Мицкоски е најповикан да одговори дали тогаш се среќавал и со Сашо Мијалков.

Но, правдата и силната реакција на институциите го спречија сценариото на Мицкоски, Груевски и Мијалков“, соопштува СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Пропадна уште една гнасна лага на ВМРО-ДПМНЕ, нема никава поврзаност на семејството Заеви со акцијата за заплена на дрога

СДСМ: Пропадна уште еден обид на Мицкоски за одбрана на криминалот

Костовски: Мицкоски се обиде да саботира полициска акција за да одбрани криминал

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е симбол за фалсификувани патни исправи, Мицкоски не отстапува одбрана на криминалот

ВМРО-ДПМНЕ: Заеви станаа и нарко картел, да одговорат дали е нивно комбето фатено со дрога од 800 илјади евра

(ВИДЕО) Каевски: ВМРО-ДПМНЕ е симбол за скандали со патни исправи, Мицкоски останува на браникот на криминалот

Ана Ололовска