СДСМ: Мицкоски и Бачев работат против државните интереси

„Откако се сведе на портпарол на Јанко Бачев, антизападниот пион Христијан Мицкоски, јавно призна дека ќе стори се Македонија да не влезе во ЕУ и НАТО.

Занесени во спроведувањето на антизападните и антидржавни наредби од нивниот шеф, кукавицата-бегалец Никола Груевски, Мицкоски и Бачев заборавија колку граѓаните и Македонија се поголеми од нив.

Граѓаните се поголеми од нивната омраза, од нивната желба за поделби, од нивните црнила.

Македонија е поголема од антизападните маргиналци Мицкоски, Бачев и раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Тоа Никола Груевски многу добро го знае.

Граѓаните ги поразија деструктивните политики на Мицкоски и Груевски, го поразија режимот. Граѓаните не сакаат да се вратат во темното минато туку одбраа светла иднина во ЕУ и НАТО.

Македонија и граѓаните нема да дозволат да бидат блокирани, заглавени. Македонија ќе биде членка на ЕУ и НАТО колку и тоа да не му се допаѓа на портпаролот Мицкоски“, се вели во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трипуновски: Над 500 семејства во „Водостопанство“ трет месец немаат земено плата

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски бега од лидерска

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Пријателката на Боки 13 наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата

Ана Ололовска

Николовски: СДСМ донесе нова декларација за борба со криминалот после случајот Рекет

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Верушевски, Алаѓозовски, Филипче – СДСМ избра нови претседатели на партиските комисии

Галена Николовска-Ризвановиќ

ВМРО-ДПМНЕ: Оваа власт земјоделците ги донесe до питачки стап