СДСМ: Мицкоски едно зборува дома за уставните измени, друго надвор, не може да му се верува

Од:

Уште еднаш се потврдува дека Христијан Мицкоски едно зборува дома пред граѓаните, друго зборува надвор.

Пратеникот во германскиот Бундестаг, Питер Бајер, вчера изјави дека знае со сигурност дека ДПМНЕ сака измени на Уставот.

А Мицкоски пак зборува сосема спротивно од ова пред македонските граѓани.

Не само Мицкоски туку и целото ДПМНЕ, заедно со Николовски јавно велат дека се против уставните измени.

ДПМНЕ е единствена партија која ги блокира уставните измени и членството во ЕУ во македонското собрание.

Едно кажува Мицкоски пред македонските граѓани, друго кажува надвор во Европа и нема став за клучните прашања.

На Мицкоски воопшто не може да му се верува, пишува во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ

Горан Наумовски

Потврдено повлекувањето на Ковачевски, директни внатрепартиски избори во јуни

Мицкоски до Ахмети: Не постојат подруми се е транспарентно, природната опција за ВМРО-ДПМНЕ е да коалицира со албанската опозиција

Европски фронт: Дали „Вреди“ се согласиле со ВМРО за ревизија на Коридорот 8

Судски совет за изјавата на Мицкоски: Судската власт е самостојна и независна, секое мешање носи сериозна опасност по демократијата

Катерина Ѓуровски

СДСМ наредната недела ќе почне со подготовки за отчетниот Конгрес, а потоа и за внатрепартиските избори