СДСМ: Мицкоски е против успесите на државата, против интересите на граѓаните

Од:

Христијан Мицкоски останува заглавен во режимската матрица која сака државата да ја врати во изолација, поделби и неизвесност, скарана со соседите и со демократскиот свет велат во соопштение од СДСМ.

– Никој од него не очекува ништо поинаку, тој не знае и не сака да работи за интересите на граѓаните. Политичарот без став Мицкоски и неговото ВМРО-ДПМНЕ насекаде лобираат да не започнеме проговори за членство во ЕУ и на секој начин ги поткопуваат државните интереси. Мицкоски знае само да блокира, да кочи и останува против сите успеси на државата, против интересите на граѓаните, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: На граѓаните им требаат мерки и решенија, не предвремени избори

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Пецаков треба да одговара за непочитување на здравствените протоколи и свесно ширење зараза

Ана Ололовска

СДСМ: На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ требаше да се појави Мицкоски и да каже што зборувал на средбата со Кирил Петков

Ана Ололовска

СДСМ: Пецаков по стапките на Мицкоски, не почитува закони и протоколи и го загрозува здравјето на граѓаните во време на пандемија

Ана Ололовска

СДСМ: Недела неработен ден обезбедува заштита на работничките права и поголеми дневници

Ана Ололовска