СДСМ: Мицкоски е против успесите на државата, против интересите на граѓаните

Од:

Христијан Мицкоски останува заглавен во режимската матрица која сака државата да ја врати во изолација, поделби и неизвесност, скарана со соседите и со демократскиот свет велат во соопштение од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

– Никој од него не очекува ништо поинаку, тој не знае и не сака да работи за интересите на граѓаните. Политичарот без став Мицкоски и неговото ВМРО-ДПМНЕ насекаде лобираат да не започнеме проговори за членство во ЕУ и на секој начин ги поткопуваат државните интереси. Мицкоски знае само да блокира, да кочи и останува против сите успеси на државата, против интересите на граѓаните, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

Мицкоски повторно e позитивен на коронавирус

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Николова: Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет

Ана Ололовска

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

Ана Ололовска

СДСМ: Избори ќе има во 2024 година, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат никого да уценуваат

Ана Ололовска

СДСМ: Потонаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ за наводно менување на историјата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Сите обиди за намерни провокации ги осудуваме, никој нема да го загрози концептот едно општество за сите

Ана Ололовска