СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ

Од:

„Откако ги призна сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од неговите ментори Никола Груевски и Сашо Мијалков, Христијан Мицкоски да ги повика на соочување со одговорност сите во белиот дворец против кои се водат судски предмети.

Цели три години Мицкоски е на браникот на криминалот, работи против правдата, против судска разрешница на предметите на СЈО во кои се и Груевски и Мијалков ама и Милошоски и Орце Камчев и многу други“, велат СДСМ.

„ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се симболот на криминалот, корупцијата и неправдата.

Граѓаните ова многу добро го знаат.

Како што и досега не успеа во својата намера, нема да успеат ниту овој пат, одговорност ќе има за сите до еден“, соопштува СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Потпишани договори за 23 проекти од програмата на ТАВ во висина од 9,9 милиони евра

Ана Ололовска

СДСМ: Со навреди и обиди за физичко насилство пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се обидоа да ја блокираат Комисијата за образование

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Васев: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да понудат ништо ново

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Попов: Потпишани договори за 23 проекти финансирани од ТАВ во вредност од 9,9 милиони евра

Ана Ололовска

СДСМ: Џабе пребојување, ВМРО-ДПМНЕ е истата деструктивна партија на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата

Ана Ололовска

СДСМ: Договорот од Преспа е едно од историските дипломатски достигнувања, членка сме на НАТО, македонскиот идентитет, јазик и култура се потврдени и признаени од целиот свет

Ана Ололовска