СДСМ: Мицкоски бега од лидерска

Од:

„Христијан Мицкоски единствено е фокусиран на одбрана на криминалот на Никола Груевски и затоа се обидува да ги блокира реформите и да и наштети на државата.

Мицкоски бега од лидерска.

Има забелешки за попис а не сака да разговара. Мицкоски сака земјата да остане без попис 18 години, го следи криминалното крило на ВМРО-ДПМНЕ кое не сака земјава рамномерно да се развива“, се вели во соопштението на СДСМ

„Мицкоски е против правдата. Во време кога функционира правосудниот систем во државата и имаме неселективна правда, кога сите се еднакви пред законите, Мицкоски бега од разговор за законот за јавно обвинителство.

Со половина уста бара предвремени избори, а не сака да зборува за подобрување на изборниот законик, затоа што знае дека ќе ги загуби.

СДСМ нема да дозволи деструкциите и обидите за закочување на напредокот и реформите кои што ги прави Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да успеат.

Одбраната на криминалот на Никола Груевски нема да успее.

Напредокот ќе продолжи, правдата ќе биде задоволена, Република Северна Македонија ќе успее“, соопштуваат од СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Зошто се уште не е викнат на распит синот на Катица Јанева?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Зар и ДКСК ќе чека 4 месеци за да се зачистат сите докази и сведоци за „Леонардо“?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ се менува и отвара шанси за младите

Ана Ололовска

СДСМ: Промените се нова енергија за забрзување на напредокот, во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Што се случи со Коки, Кики, Фрики, Шеки и останатите членови на рекетарската банда?

Ана Ололовска

Заев денеска ќе го достави предлозите за нови министри и заменици-министри

Ана Ололовска