СДСМ: Лажираната анкета го потврдува фактот дека Мицкоски е потрчко на Мијалков и Груевски

Од:

„Дури и Сотир Костов, некогашниот близок соработник на Груевски почна да му откажува послушност на докажаниот губитник Христијан Мицкоски.

И во измислена анкета на фантомскиот институт на Костов, во лажирани бројки едвај до 63 отсто стигнал Костов“, велат СДСМ.

„Ваквите лажирани анкети на соработниците на Никола Груевски само го поткрепува фактот дека Мицкоски е потрчко на Груевски и Мијалков

Граѓаните гледаат и многу добро знаат дека Мицкоски беше поставен од Груевски и Мијалков на чело на ВМРО-ДПМНЕ за да ги брани криминалите на режимот.

Бидејќи не успеа Мицкоски очигледно и преку оваа анкета му е испратена пораката“, соопштува СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Талевски: Пресудата за „Трезор“ е доказ зошто беше важен Законот за ЈО и зошто ВМРО-ДПМНЕ беа против негово носење

Ана Ололовска

СДСМ: Градиме систем за поодговорно управување со јавните финансии

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ дури и во опозиција се соочува со притисокот од народот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Николоски молчи за неговата наводна поврзаност во скандалот „Кавијар дипломатија“

Ана Ололовска

СДСМ: Институциите водат неселективна и бескомпромисна борба против корупцијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Талевски: МВР на дело покажува што значи бескомпромисна, неселективна борба против корупција

Ана Ололовска