СДСМ ја поздравува целосната посветеност на еврокомесарот Јоханес Хан

Од:

Текот и исходот на лидерската средба одржана во Брисел, под покровителство на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, предизвикаа различни коментари, шпекулации и дезинформации во медиумите и во јавноста во Македонија.

СДСМ укажува дека ставовите на партијата по повод одржаната средба се презентирани во изјавите на партиските функционери и во официјалните соопштенија на партијата.

Воедно, уште еднаш ја поздравуваме целосната посветеност пред се на еврокомесарот Јоханес Хан, како и на останатите меѓународни претставници присутни во Брисел, американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли, амбасадорот на ЕУ во Македонија Аиво Орав, претставникот на службата за надворешни работи и безбедносна политика на Европската унија Ален Ле Роа како и на европратеникот Иво Вајгел и изразуваме благодарност за активното учество и личниот придонес преку давање предлози и решенија за излез од длабоката политичка криза во којашто се наоѓа Република Македонија.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Каевски: Вложувањата во МВР придонесоа да имаме мотивирана полиција и пад на криминалот

Ана Ололовска

СДСМ: Ги зголемуваме стипендиите и воведуваме нови, продолжуваме со вистинска грижа за младинскиот стандард

Ана Ололовска

Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена

(ВИДЕО) Колева: Раст на просечната плата од 8,8 отсто, македонската економија е стабилна и развојна

Ана Ололовска

СДСМ: Продолжуваме со вистинска грижа за граѓаните, укината дополнителната акциза за горивата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ останува посветена на заштита и унапредување на животниот стандард на сите граѓани

Ана Ололовска

Leave a Comment

7 − 5 =