СДСМ: Изживување врз граѓаните заради бизнис интересите на Мицкоски, хаос во Скопје

Од:

Хаосот во Скопје и блокадата што му се случува на градот е во политичка и логистичка режија на Христијан Мицкоски. Граѓаните со денови не можат непречено да се движат нис Скопје, не можат навреме да дојдат на работа, на факултет, на училиште, на лекар велат од СДСМ.

– Изживувањето врз граѓаните е заради бизнис интереси и кавги за тендери. Поради лични и бизнис интереси Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ му приредуваат катастрофа на Град Скопје, а граѓаните се оставени без јавен превоз и со блокирани сообраќајници. ВМРО-ДПМНЕ го заглави градот, како што 11 години Македонија што беше заглавена. Сите одговорни за блокадата во градот се поврзани со ВМРО-ДПМНЕ и градоначалничката, претседателот и мнозинството во советот, директорите и членовите на управните одбори. Тие со Мицкоски на чело се одговорни за хаосот во Скопје. Наместо да измислуваат конструкции и да ја избегнуваат одговорноста, треба да седнат и да најдат решение за проблемот што го создадоа се наведува во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: BМРО-ДПМНЕ им служи на туѓите интереси и работи против членството во ЕУ

(ВИДЕО) Каевски: Успешни економски политики на СДСМ, рекордни инвестиции од 465 милиони евра

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски зборува за конфликти и се натпреварува со Левица кој е повеќе против ЕУ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николовски: Нема рестрикции има извоз на струја, Мицкоски може да учи

Ана Ололовска

СДСМ: Милитаристичките изјави на Мицкоски покажуваат дека е заложник на Апасиев

Ана Ололовска

СДСМ: Ковачевски успешно се справи во енергетската криза, извезуваме струја во јануари

Ана Ололовска